Projekt ogrodu – jak dobrać wykończenie nawierzchni, aby stworzyć piękną i trwałą przestrzeń

Wiosna to doskonały moment na rozpoczęcie prac związanych z zaaranżowaniem przestrzeni wokół swojego domu. Funkcjonalnie i stylowo zaprojektowany ogród tworzy miejsce do relaksu i odpoczynku, zwiększa atrakcyjność naszej nieruchomości, ale też znacząco podnosi jej wartość.Dziś design ogrodowy dostępny jest niemal dla każdego. Zagospodarowanie naszej posesji staje się tak samo ważne, jak wygląd budynków. Można skorzystać z usług licznych specjalistów z dziedziny architektury krajobrazu lub stworzyć koncepcję swojego ogrodu samodzielnie - choć potrzeba do tego dużo czasu, zaangażowania i determinacji.

Ogrodowe trendy

W modzie ogrodowej dominują obecnie trzy główne trendy: styl rustykalny – prosty i sielski, jego szlachetniejsza odmiana – styl romantyczny oraz coraz bardziej popularny modernistyczny – minimalistyczny i nowoczesny. Niezależnie od wybranej stylistyki ważne jest, by ogród spójnie komponował się z bryłą budynku, jego fasadą, dachem, wnętrzem oraz otaczającym posesję krajobrazem.

Wbrew pozorom ogród to nie tylko rośliny. W pierwszej kolejności należy zaplanować ścieżki komunikacyjne, podjazdy oraz funkcjonalną przestrzeń do relaksu i rekreacji. Niebywale ważny jest wybór okładzin nawierzchni oraz architektury ogrodowej. Właściwie dobrane materiały zagwarantują, że przestrzeń będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również odpowiadająca na potrzeby jej użytkowników, trwała i funkcjonalna.

- Doskonałym materiałem do wykończenia nawierzchni w przydomowym ogrodzie są kostki brukowe oraz płyty tarasowe. Łączą one atrakcyjny wygląd z doskonałymi parametrami technicznymi, trwałością i odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie wymagają dużego zaangażowania czasu i środków finansowych w ich konserwację i utrzymywanie w czystości. Znacznie górują w tym względzie nad naturalnymi budulcami, takimi jak drewno czy kamienie z gatunku trawertyn i piaskowiec. Firma ABW Superbruk, dzięki zaangażowaniu innowacyjnej technologii produkcji, prezentuje szeroką ofertę płyt i kostek wyróżniających się ciekawym wzornictwem. Znajdziemy tu doskonałe imitacje naturalnych materiałów, produkty postarzane - o rustykalnym charakterze czy industrialne betony - mówi Magdalena Węgrzynowska z firmy ABW Superbruk, uznanego producenta kostek brukowych i płyt tarasowych.

- Różnorodność oferty sprawia, że możemy przygotować propozycje dla niemal każdego klienta, niezależnie od jego indywidualnych potrzeb i stylistyki, jaką preferuje – dodaje specjalistka.

Wielkoformatowe płyty na duże posesje

Wartą zainteresowania nowością w ofercie firmy ABW Superbruk jest linia wielkoformatowych Płyt VIP. Produkt dostępny jest w czterech, zainspirowanych naturą kolorystykach – africa, granite, creme i alhambra oraz dwóch wariantach wykończenia powierzchni. Mamy tu Płyty VIP, o eleganckim i nowoczesnym charakterze, doskonałe do tworzenia dużych jednolitych powierzchni oraz strukturalne Płyta VIP Łupek – z delikatnym przetoczeniem, nawiązującym do faktury bruku antycznego.

- Płyty występują w czterech rozmiarach – 30x40, 40x40, 50x40 i 70x40 cm. Charakteryzują się modularnością. Poszczególne formaty można ze sobą łączyć, mieszać, tworzyć unikalne konfiguracje. Daje to duże możliwości aranżacyjne w trakcie procesu projektowania ogrodu - wskazuje Magdalena Węgrzynowska.

Zaprojektuj otoczenie własnego domu

Projektowanie przestrzeni wokół domu wymaga uwzględnienia wielu parametrów. Dla osób, które zdecydują się podjąć to wyzwanie samodzielnie firma ABW Superbruk przygotowało użyteczne rozwiązanie – Wizualizator, który pozwoli na zobrazowanie ostatecznego efektu naszej koncepcji wyboru kostki brukowej czy płyt tarasowych. Narzędzie, dostępne na stronie internetowej www.superbruk.com.pl, ułatwia wybór rodzaju okładzin oraz ich kolorystyki, pokazuje, w jaki sposób prezentują się one na tle budynku i krajobrazu.

Firma ABW Superbruk przygotowała także rozwiązani dla klientów, którzy potrzebują profesjonalnego doradztwa i usług architekta krajobrazu. Za pośrednictwem formularza kontaktowego znajdującego się na stronie www.superbruk.com.pl/zamow-projekt, klient może zlecić wykonanie projektu architektonicznego swojej posesji lub otrzymać fachowe wsparcie w tym zakresie.

Dla firmy ABW Superbruk bardzo istotny jest ostateczny efekt inwestycji i zadowolenie klienta. Poza szeroką ofertą pięknych i solidnych produktów dba także o usługi dodatkowe, które ułatwią właściwy wybór rozwiązań materiałowych i koncepcyjnych. Tak, aby przydomowy ogród, stał się idealnym dopełnieniem domu, funkcjonalnym i doskonale łączącym się z charakterem i stylem życia jego właścicieli.O firmie:

ABW SUPERBRUK Sp. z o.o. jest firmą o wieloletnim doświadczeniu w branży związanej z drogownictwem. Od 1992 roku zajmuje się produkcją betonowych elementów wibroprasowanych, a od 1995 roku świadczy również usługi w zakresie wykonywania nawierzchni drogowych z materiałów własnej produkcji.

W regionie Polski północno-wschodniej jest największym producentem kostki brukowej. Zakład to cztery nowoczesne linie produkcyjne, wyposażone w maszyny światowych marek. System produkcji kontrolowany jest komputerowo, zapewniając pełną powtarzalność parametrów jakościowych produktów. W roku 2012 firma zakupiła i uruchomiła nowoczesną linię technologiczną do uszlachetniania kostki brukowej. Zastosowana technologia jest pierwszym tego typu wdrożeniem w Polsce. W procesie uszlachetniania kostka poddawana jest różnym etapom mechanicznej obróbki powierzchni, co nadaje jej estetyczny i naturalny wygląd.

Oferta firmy ABW Superbruk wyróżnia się bogactwem kształtów i kolorów kostek brukowych i płyt, które są produktami mocnymi, trwałymi i odpornymi na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki komputeryzacji procesów technologicznych, zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i jednoczesnym stałym mikrofalowym kontrolowaniu wilgotności betonu asortyment spełnia normy europejskie.

ABW Superbruk Sp. z o.o.

Hryniewicze 75/5, 16-061 Juchnowiec Kościelny

tel. +48 (85) 745 40 28

www.superbruk.com.pl